Lastele oma suguvõsauurimise raamat

Laste suguvõsauurimise raamat „Ronides sugupuul” jutustab loo 11-aastasest Ellinorist ja tema seiklustest suguvõsauurimisel. Paralleelselt peategelase looga on raamatus töölehed, mida noor lugeja enda suguvõsa kohta täita saab. Juhised ja info on antud lastepäraselt ning lähenemine mänguline – raamat muudab suguvõsauurimise põnevaks ettevõtmiseks.
Raamat sobib eelkõige 8–13-aastastele lugejatele, ent pakub koostegemise ja lugude jagamise rõõmu ka noorematele ja vanematele.

Lugu ja juhised suguvõsauurimiseks: Evelin Povel
Illustraator ja kujundaja: Kristi Kangilaski
Raamat on kõvakaaneline, 72 lk.
Idee autor ja elluviija: MTÜ Väärt Vanad Võtted

TELLIMINE

Raamatut saab tellida Pööningu toimetusest e-posti aadressil toimetus@ajakiripooning.ee või telefonil (+372) 5265499 hinnaga 15 € (hind sisaldab saatekulu Eesti piires), samuti on suguvõsauurimise raamat müügil raamatupoodides ja suuremates marketites ning Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

 

Suguvõsauurimise raamatust

Vanavanemate juurde jõule veetma tulnud kümneaastane Ellinor leiab raamaturiiulist vana foto, millel on väike tüdruk ja noor mees. Kes on need tundmatud, ent samas millegipoolest justkui tuttavad isikud pildil? Kuidas on võõras foto sattunud Ellinori vanaema riiulisse ning kas pildil olevad inimesed on seotud nende perega? Salapärane foto vallandab terve rea küsimusi, millele Ellinor vastuseid otsima hakkab. Algab põnev teekond, avastamaks oma sugulasi ning nendega seotud sündmusi. Rännakul leiab tüdruk seniteadmata omakseid nii välismaalt kui, eneselegi üllatuseks, siitsamast kodust – klassikaaslaste hulgast.
„Ronides sugupuul” esitab ülevaatlikult eesti pere loo, puudutades Eesti Vabariigi aega ja nimede eestistamist, küüditamise ja sõja jalust põgenemise teemat ning jõuab välja tänapäeva, kus arhiive saab digikujul ka kodusest arvutist külastada.
Raamat on sündinud mõttest suunata lapsi oma vanematelt-vanavanematelt suguvõsa ja perekonnalugude kohta rohkem küsima ning neid talletama. Raamatu töölehed pakuvad selleks juhiseid ning näitavad teed, kust sugupuu koostamiseks infot saab.