Pööningu ja Baltic Toursi kultuurireis New Yorki

Me teeme seda jälle! Ajakirja Pööning ja reisibüroo Baltic Toursi lugejareis viib Sind järgmisel sügisel üle ookeani New Yorki.

17.–23. oktoober 2020

Seekord keskendume eelkõige arhitektuurile, tutvume betoondžungli põnevamate ehitiste ja muuseumidega ning kuuleme selle põneva ja mitmekülgse linna ajaloost.

Reisijuht on Karin Laansoo, kes on juhtinud New Yorgis rahvusvahelist kunstnike residentsi Point B ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskust.

Reisi hind Pööningu lugejale on 2575 €.

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400 või veebilehel.

 

Reisikava

1. päev. Laupäev, 17. oktoober

Kohtume Tallinna Lennujaamas kell 09.15. 

Lend Tallinn – Helsingi kell 11.15–11.45. 

Lend Helsingi – New York (JFK) kell 12.45–14.40.

NB! Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks on Eesti passi omanikele kohustuslik elektroonilise reisiloa ehk ESTA olemasolu. Rohkem infot viisatingimuste kohta leiad Välisministeeriumi kodulehelt.

Saabumisel läbime piirikontrolli ning seejärel suundume privaattransfeeriga Manhattanil asuvasse hotelli.

Ülejäänud päev on vaba pikast lennust puhkamiseks, ajavahega kohanemiseks või omal käel linnaga tutvumiseks.

2. päev. Pühapäev, 18. oktoober

SoHo & West Village

SoHo unikaalse atmosfääriga piirkonda on koondunud suur osa 19. saj alguse ikoonilistest hoonetest. Vaatame märkimisväärsemaid näiteid, nagu Haughwout Building (1857) ja The Roosevelt (1874). Räägime SoHo tööstusajaloost, Victoria ajastu ehitusbuumist ning piirkonna ümbersünnist New Yorgi kunstimekana 1970. aastatel.

SoHo kõrgajast kunstipealinnana on alles mõned väga head galeriid, täna annavad tänavapildis tooni eelkõige tuntud moebrändid ja disainipoed. Kaasaegsetest arhitektuurinäidetest vaatame Dattner Architects, Tadao Andao, Herzog & de Meuroni, Rem Koolhaasi, Philippe Starcki, Norman Fosteri ja Shigeru Bani projekte.

Tuur lõpeb uue Whitney muuseumi juures, võimalus külastada näitusi ning vaateterrassi omal käel (muuseumi täispilet $25).

Eelregistreerunutel on võimalus külastada Judd Foundationit, ameerika kontseptuaalkunsti suurkuju Donald Juddi kodu ja ateljeed SoHos, mis on alates 1968. aastast säilitatud algsel kujul (max 8 inimest grupis, pilet $24).

Õhtul ühine tutvumisõhtusöök.

3. päev. Esmaspäev, 19. oktoober

Kesklinn, Bryant Park & The High Line

Terve rida linna tuntumaid hooneid on koondunud Manhattani keskele – The Chrysler Building, Grand Central Station, Tudor City, Times Square. Alustame New Yorgi „elutoaks” nimetatud Bryant Parkist, kus kohalikud olenevalt aastaajast kas söövad, loevad, harrastavad joogat või uisutavad. Külastame NY pearaamatukogu hoonet (1911) ning jalutame Hudson Yardi poole. Palju poleemikat tekitanud kompleks on grupi staararhitektide megaprojekt ning Ameerika ajaloo suurim erakätes olev kinnisvaraarendus. Jalutame 19. saj algusest pärit raudteeliinidele ehitatud ja sõiduteede kohal looklevas linnapargis nimega The High Line ning vaatame vastavatud kunstikeskust The Shed ning Thomas Heatherwicki väliskulptuuri „The Vessel”. Soovijatel on võimalus külastada Chelsea toiduturgu ja galeriipiirkonda.

 

4. päev. Teisipäev, 20. oktoober

Vaba päev linna avastamiseks omal käel.

5. päev. Kolmapäev, 21. oktoober

 1. avenüü ja Central Park

Viies avenüü on tuntud nii „muuseumimiili”, meediakanalite peakontorite kui ihaldatuima aadressina suurtele moebrändidele. Tihti maailma kalleimaks ja elegantseimaks tänavaks nimetatud avenüült leiab terve rea vaatamisväärsusi, nagu Rockefelleri keskus, Empire State Building ja St. Patricku katedraal. Lisaks vaatame värskelt maailma kõrgeimaks nimetatud eluhoonet Central Park Towerit (Adrian Smith + Gordon Gill), arhitekt Bjarke Engelsi püramiidikujulist maja VIA57 ning ajaloolisi maamärke, nagu The Ansonia ja Dakota.

Soovijatel on võimalus külastada laiendatud NY moodsa kunsti muuseumit (MoMa), Guggenheimi, Metropolitani, Disainimuuseumi, vaateplatvormi Top of the Rock või osta piletid mõneks õhtuseks Broadway etenduseks.

 

 

 

 

6. päev. Neljapäev, 22. oktoober

Williamsburg & Greenpoint, Brooklyn

Üks New Yorgi trendikamaid ja kirjuma ööeluga piirkondi, Manhattanist ida pool üle jõe asuv Williamsburg on endine tööstuspiirkond, millest viimase paarikümne aastaga saanud noorte loomeinimeste meka. Brooklyn on praktiliselt omaette linn ning selle pani maailma jaoks kaardile just kunstnike poolt taasavastatud Williamsburg. Olles koduks kohalike poolt armastatud Brooklyn Breweryile ning paljudele linna tuntud pizzakohtadele, leiab siit omanäolisi baare, klubisid, väikseid disainipoode, kohvikuid ja ohtralt graffiti`t. Räägime Williamsburgi ajaloost ja praegustest arengutest, jalutame filmidest tuttava Manhattani vaatega East Riveri äärses pargis ning astume sisse paari põnevasse kohta. Soovijatel tasub kindlasti külastada mõnda kohalikku mõnusa atmosfääriga restorani või kuulata kontserti muusikaproffide lemmikkohtades, nagu National Sawdust, Music Hall of Williamsburg ja Knitting Factory.

7. päev. Reede, 23. oktoober

Hommikusöök.
Päeval on veel vaba aega, et viimaseid sisseoste teha ja linnas ringi vaadata.
Õhtupoolikul suundume privaatransfeeriga lennujaama.
Lend New York (JFK) – Helsingi kell 19.05–10.10 (+1, saabumine järgmisel päeval).
Lend Helsingi – Tallinn kell 11.55–12.25.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.
Ühine ringkäik reisijuhi saatel kestab päeva esimesel poolel orienteeruvalt kl 9.00–14.00.

 

Reis sisaldab:

 • edasi-tagasi lendu koos lennujaamamaksudega (pagas hinnas)
  Tallinn-Helsingi-New York
  New York-Helsingi-Tallinn
 • Majutust kahestes tubades 4* hotellis, hommikusööki.
 • Ühist õhtusööki reisigrupiga.
 • Ringkäike neljal päeval koos reisijuhiga ja reisisaatjat.
 • 5 päeva transpordikaarti, mis võimaldab liigelda linnatranspordiga (metroo jms).

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • ühese toa lisatasu (930 €)
 • elektrooniline reisiluba (ESTA)
 • lisategevused ja -ekskursioonid

TINGIMUSED

 • Pakkumises toodud hind eeldab kaht koos reisivat inimest.
 • Reisile on võimalik registreerida kuni 15. august 2020.
 • Reisi minimaalne osalejate arv on 18 inimest. Kui minimaalne reisijate arv kokku ei tule, siis reis tühistatakse ning ettemaks tagastatakse.
 • Maksetingimused:
  – 2 päeva jooksul peale broneeringu kinnitamist tuleb tasuda tagastamatu deposiit 20% ulatuses reisi kogumaksumusest.
  – reisi kogumaksumus peab olema tasutud hiljemalt 10. septembriks 2020
 • Tühistamistingimused:
  – tühistades reisi enne 9. septembrit 2020, rakendub trahv makstud deposiidi ulatuses.
  – tühistades reisi peale 10. septembrit 2020, rakendub trahv 100% ulatuses reisi kogumaksumusest.
 • Vastutav reisikorraldaja on Baltic Tours. Reisiprogrammi panid kokku ajakirja Pööning toimetus ja reisijuht Karin Laansoo.
 • Pakkumisele kehtivad ülaltoodud makse-ja tühistamistingimused ning vastutava reisikorraldaja pakettreisitingimused.

 

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400 või veebilehel.