Kõnekad majad. Ajakirja Pööning ringkäik vanalinnas

Pööning ringkäik vanalinnas

Jalutuskäik Peppersackidest Brookusmäeni. Vene tänav on kui rikkalik assortiikarp, mille sisu on nii oma ilmelt kui elamuste poolest väga vaheldusrikas. Keskajal liikusid siin kaubalastid sadamast turuplatsile. Selle servas asus linna Ladina kvartal, mis on olnud Tallinna ajalooline vaimsuse, kultuuri ja hariduse keskus ning ka üks vanalinna esinduskvartaleid. Siin asunud linna suurim kloostrikompleks oli eestikeelse hariduse kants. Vene tänav on kirikute poolest Tallinna vanalinna rikkaim tänav. Ühesse neist kirikutest on maetud keisrinna Katariina II avalikult kritiseerinud ja hiljem pühaku seisusse tõstetud metropoliit. Teise seinal eksponeeritud hauakivil on näha vanimat Tallinna linnakodaniku kujutist. Täna hotellina toimiva Telegraafi hoones hoiti 1924. aastal ära kommunistlik riigipöörde katse. Vene tänaval asuvad ka mitmed nimekad töökojad, neist omanäolisemad on keskaegsete gildide eeskujul loodud Katariina Gild ja palju, palju muud.

Oma teekonnal piki Vene tänavat külastame lisaks Katariina käigule ja Meistrite hoovile ka katoliku Peeter-Pauli kirikule kuuluvat restaureeritud Vene tänav 16 ruume ja restorani Dominic interjööre.

Ringkäigul räägib vanalinna majade põnevaid lugusid Pööningu kauaaegne kaasautor ja meie Viini reisil reisiliste südamed võitnud Kadri Kallaste.

Ringkäik on tasuta, ent osaliste arv on piiratud ja palume eelnevalt registreeruda Tallinna Vanalinna Päevade kodulehel https://vanalinnapaevad.ee/registreerimine.
Registreerimine algab 1. augustil.